Revolt X gravelem roku według BikeRadar!

piątek, 26 maja 2023

Produkt

Nowy Revolt X Advanced Pro został nagrodzony przez magazyn BikeRadar, zdobywając tytuł Bike of the Year w kategorii Gravel.

Po ubiegłorocznym sukcesie Revolta Advanced Pro, który zwyciężył w kategorii rowerów szutrowych i jako pierwszy gravel w historii zdobył tytuł Bike of the Year, w roku 2023 wyróżniony został Revolt X Advanced Pro.
 
W ścisłym finale znalazły się: BMC Kaius 01 One, Factor Ostro Gravel, Ridley Kanzo Adventure Rival AXS, Pivot Vault Ultegra Di2 i Revolt X Advanced Pro. Rowery zostały poddane próbie na nierównym terenie wokół Salisbury Plain na południu Anglii.
 
Testy na szerokich szutrowych drogach, górskich singletrackach i leśnych drogach odbywały się jeden po drugim przez kilka tygodni, aby jak najlepiej porównać zalety i wady każdego modelu. Była też ponad 100 km trasa testowa w mieszanym terenie, która obejmowała znaczne przewyższenia.
 
Testowanym modelem był Revolt X Advanced Pro 1, który łączy w sobie kompozytową ramę oraz przednie zawieszenie o skoku 40 mm, które pochłania wstrząsy i uderzenia, dzięki czemu można jeździć szybciej i mieć większą kontrolę na nierównym terenie.
 
Na tle konkurencji, Revolt X zaimponował redaktorom „ogromnym prześwitem, szerokimi oponami, możliwością dostosowania zawieszenia i prowadzeniem, gdy droga staje się nierówna i kręta”.
 
Porównując go do nagrodzonego w ubiegłym roku Revolta Advanced Pro, redaktor Warren Rossiter z BikeRadar napisał: „Revolt X pokazuje większą gotowość do jazdy w terenie. W zestawie jest widelec RockShox Rudy Ultimate ze skokiem 40 mm. Opony zostały zamienione na bardziej masywne, a geometria została poprawiona, aby zapewnić zwrotność w terenie. Podsumowując, Revolt X daje tyle samo frajdy, co rowery szutrowe”.
 
Analizując kluczowe czynniki, które skłoniły BikeRadar do wybrania Revolta X jako najlepszego gravela w 2023 roku, Rossiter dodał, że "model ten świetnie sprawdza się w terenie. Rama nadal ma tę samą wydajność, co ubiegłoroczny zwycięzca. Jednak w tym przypadku zostały dodane dodatkowe technologie, poskramiające nierówności terenu, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiał zastanawiać się, którą trasę wybrać”.

Jeśli chodzi o specyfikację, Rossiter był pod wielkim wrażeniem, szczególnie kół i widelca, zauważając, że „Revolt Advanced Pro 1 ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Widelec RockShox Rudy Ultimate zapewnia „tylko” 40 mm skoku, ale wykorzystuje go w oszałamiający sposób, z łatwością pochłaniając wibracje. Koleiny i korzenie są również dobrze niwelowane. Sposób, w jaki widelec radzi sobie w trudnym terenie, robi wrażenie. Skok 40 mm sprawiał wrażenie dużo większego”.
 
Podsumowując ogólne osiągi Revolta X, Rossiter stwierdził, że: „Biorąc pod uwagę charakter tras, na których testowałem ten rower, ani razu nie żałowałem, że nie jeżdżę na rowerze górskim”.

Przeczytaj pełną recenzję na BikeRadar.com.

Szczegółowe informacje dotyczące nowej gamy Revolt X znajdziesz tutaj.

Udostępnij